top of page

Publikační činnost

Publikace, články a knihy na nichž se podílím.

Marianne

Indie pro začátečníky, 1. díl

Do Indie jsem chtěla 7 let a pokaždé, kdy už jsem měla jet, něco se pokazilo. Když jsem tedy dostala nabídku stipendia na jógové škole v Indické Rišikéši, okamžitě jsem přijala. Běžně cestuji maximálně do resortu na Bali a outdoorové věci u mě ve skříni nikdo nenajde, ale kufr a pohodlí šlo stranou. Poprvé od svých 16 let jsem si koupila batoh (samozřejmě stříbrný, aby mi ladil k mým stříbrným birkenstockám), zapůjčila krosnu, koupila tenisky, plastové žabky a šla na to.

Marianne

Česká jogínka v Indii

Třetí týden v Indii přišla první krize. Paradoxně způsobená předtím vychvalovaným jídlem. Všechno, ale úplně všechno tady chutná stejně a ze všeho mám problémy (ano, přesně ty). V Rišikéši je zakázáno jíst maso, pít alkohol a většina jídel je takzvaně satvická. To znamená, že jsou to průmyslově nezpracované potraviny, které jsou minimálně nebo vůbec dochucované a skoro všechny mají kašovitou formu. Ke snídani je vždy ovesná kaše, papaya, banán a někdy meloun, k obědu, rýže, čapatí, něco kašovitého a něco jako salát. Stačí jednu věc špatně umít a malér je na střeše. Vzhledem k nutnosti 100% docházky se lekcí účastním tak jako tak a už se nemůžu dočkat až si odpočinu.

Marianne

Indické dobrodružství je u konce

28 dní lektorského kurzu. 250 hodin výuky. 150 hodin spánku. 13 dní utrpení pod nadvládou “delhi belly”. 30 nových přátel. 9 učitelů. 4 nabídky práce. -6 kilo (asi hlavně ze svalů, tuk mi zůstal!), -8 plesnivých kusů oblečení, 1 notebook, 1 obal na notebook, 1 pas, 1 diář. +1 božské sárí z hedvábí, které jsem si nechala ušít za 700 korun včetně materiálu!

Jóga dnes

Wheel Yoga

 

Pamatujete si jak jste se cítili když jste byli poprvé na masáži? Právě tento pocit můžete zažívat znovu a znovu v rámci vaší jógové praxe. Příjemná masáž ve spojení s protažením vhodným pro každého stála za vznikem jógového kruhu, který vymysleli zkušení jogíni v New Yorku. Postupem času se s wheelem začaly cvičit klasické jógové pozice, kde kruh sloužil jako opora, diagnostická pomůcka nebo pomůcka pro prohloubení pozice.

Jóga dnes

Jóga dnes

IMG_5590 2.jpg
IMG_5588 2.jpg

Magazín Millennium

bottom of page